Informacje

Questing to narracja, która towarzyszy zwiedzaniu miejsc. W wielu elementach metoda ta przypomina podchody i harcerskie gry patrolowe. Różnica polega jednak na tym, iż jest ona ściśle związana z konkretnym miejscem. Zapoczątkowany w USA, questing jest w swych zasadach podobny do letterboxingu, gdzie tropy prowadzą do zapieczętowanych skrzyń, a ich odnajdywanie przypomina poszukiwanie skarbów. Na końcu przejścia na zdobywców czeka skarb – skrzyneczka, a w niej pieczątka, której odbicie potwierdza przebycie całej trasy. (źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Questing)

Projekt Bałtów – polską stolicą QUESTINGU jest realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów „BAŁT”(http://www.baltow.info). Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2009-2013.

Wsparcia merytorycznego w projekcie „Bałtów – polską stolicą questingu” udzielą eksperci z krakowskiej agencji Planet PR. Podczas szkoleń uczestnicy projektu dowiedzą się co to jest questing, na co zwracać uwagę podczas tworzenia ścieżek, gdzie szukać inspiracji i jak porządkować pojawiające się pomysły. Następnym krokiem będzie tworzenie zagadek i map.

W trakcie roku w Bałtowie powstanie 20 questów, które będą przygotowywane przez Mieszkańców (Właścicieli gospodarstw agroturystycznych) przy aktywnym wsparciu Młodzieży – 20 osób zrzeszonych w Klubie Bałtek. Razem będą na nowo odkrywać najbliższą okolicę, szukając legend, tajemnic, opowieści, widoków i historii. Wspólne szukanie dziedzictwa i tradycji to nie tylko zabawa i pomysł na promocję, ale to również aktywizacja mieszkańców i wspólne szukanie korzeni. Dziesięć najciekawszych questów zostanie wydanych w formie albumu kolekcjonerskiego.

Zostaw odpowiedź